شرکت مهندسین مشاور آزمونه فولاد

مهندسین مشاور آزمونه فولاد همزمان با آغاز دوران سازندگی پس از جنگ تحمیلی و به دنبال سیاست خصوصی‌سازی دولت در سال 1371 تشکیل و از بدنه شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان جدا شد و با در اختیار گرفتن کلیه متخصصین و تجهیزات آزمایشگاهی، فعالیت‌های خود  را در زمینه انجام آزمایش‌های مقاومت مصالح، آزمایش‌های مکانیکی فلزات و آزمایش‌های غیرمخرب جوش آغاز نمود. در سال 1373 با خرید تجهیزات و ماشین‌آلات حفاری، بخش ژئوتکنیک شرکت را توسعه داده و فعالیت در این زمینه را بصورت حرفه‌ای دنبال نمود. نظر به کمبود مهندسین مشاور قدرتمند در جهت تأمین نیازهای فنی بازار کار رو به گسترش و پروژه‌های در دست احداث کشور و همچنین عدم پاسخگویی استانداردها و  روش‌های آزمون موجود در ذوب آهن، این شرکت با بهسازی و نوسازی تجهیزات پیشین و خرید ابزار آلات مدرن، ضمن استفاده از متخصصین و به کارگیری استانداردهای ملی و بین المللی مورد نیاز صنایع مختلف کشور فعالیت خود را توسعه داد . در این راستا تلاش مستمری به عمل آمد تا ضمن حفظ بازار کاری موجود در زمینه‌های جدید نیز فعالیت نماید.

مهندسین مشاور آزمونه فولاد از لحاظ ساختار سازمانی و پرسنلی جزء معدود سازمان‌های ایرانی است که امکان ارائه کلیه نیازهای مطالعات ژئوتکنیکی، آزمایشگاهی، کنترل و بازرسی فنی را بصورت یک‌جا به پروژه‌های بزرگ صنعتی دارد. این سازمان دارای 5 بخش اصلی به شرح ذیل می‌باشد.

  • آزمایشگاه مکانیک و متالورژی
  • بازرسی فنی و بازرسی کالا
  • آزمایشگاه کنترل کیفی مصالح و کالیبراسیون
  • ژئوتکنیـک
  • بازرگـانـی
  • بـخش آمـوزش

هم اکنون شرکت با بکارگیری متجاوز از 300 نفر پرسنل متخصص و با داشتن متجاوز از 100 نفر پرسنل کارشناس و کارشناس ارشد در آزمایشگاه مرکزی، دفاتر اصفهان، تهران و نمایندگی در شهرستانها فعالیتهای خود را به طیف وسیعی از پروژه‌های مهم نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه، آب، فولاد، سیمان و راه و شهر سازی ارائه می‌نماید.

در نتیجه این فعالیت‌ها، در سال 1389، سال جهاد اقتصادی موفق به کسب عنوان واحد نمونه فنی و مهندسی استان از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و در سال 1392، سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی موفق به کسب عنوان آزمایشگاه کالیبراسیون نمونه در سطح کشور از سازمان ملی استاندارد ایران گردید. همچنین در شانزدهمین جشنواره تجلیل از پیشکسوتان و نخبگان استان اصفهان در سال 1392 از مدیرعامل شرکت به عنوان نخبه برگزیده استانی در بخش صنعت تقدیر به عمل آمد.