چاپ کتاب مهندسی شیروانی سنگی در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

کتاب مهندسی شیروانی سنگی ترجمه ای است از ویراست چهارم “Rock Slope Engineering” آقایان پروفسور هوک و پروفسور بری که در شهریور 96 توسط آقایان دکتر مرتضی قارونی نیک (ریس اسبق انجمن مکانیک سنگ ایران)، مهندس بهنام ابره و مهندس مرتضی کرمی به چاپ رسید.

شایان ذکر است این کتاب پس از کسب موافقت نامه کتبی از پروفسور هوک به فارسی ترجمه شده است که در پروژه های عمرانی و معدنی و نیز در مجامع دانشگاهی به عنوان اصلی ترین مرجع شیروانی سنگی استفاده می شود.

یکی از نقاط قوت این کتاب، استفاده از اصطلاحات رایج و فنی و پرهیز از ترجمه تحت الفظی و نامانوس است که حاصل تجربه چندین ساله علمی و فنی مترجمین این اثر ارزشمند است.

این کتاب مشتمل بر 15 فصل و 4 پیوست به همراه واژه نامه بوده و مباحث مختلفی از جمله زمین شناسی، شناسایی پارامترهای طراحی، تعیین پارامترهای مقاومتی سنگ، معرفی انواع شکست و تحلیل پایداری بر اساس روش های تعادل حدی و عددی، آب زیرزمینی و زلزله، حفاری و آتشباری، ابزار دقیق و تحکیمات به همراه مثال های متنوع و کاربردی را در بر می گیرد.

این کتاب در تیراژ 1000 جلد و با حمایت معنوی و مالی شرکت مهندسین مشاور آزمونه فولاد، مهندسی مشاور مهاب قدس و شرکت سابیر در تابستان 1396 به چاپ رسیده است.